יום שלישי, 12 בפברואר 2019

ונטה למחסן

יכול להיות שנכנסתם למחסן של חבר, של שכן ואולי למחסן שהגיע עם הבית שקניתם, וראיתם שיש בו מן מאוורר שמותקן על הדופן שלו. זה לא מאוורר, זו ונטה, והיא חשובה מאוד לשמירה על המוצרים שיהיו במחסן. מדוע היא כל כך חשובה? איפה היא עוד שימושית?

מה הבעייתיות במחסן?

כדי להבין מדוע ונטה למחסן כל כך חשובה צריך להבין מה הבעייתיות במחסן. המחסן הוא אזור בעייתי מאוד מכיוון שהוא סגור. אמנם יש מחסנים שיש בהם חלונות אך זה נדיר יחסית כיוון שהרעיון הוא שהמחסן יהיה כמה שיותר אטום. כאשר המחסן יהיה אטום יהיה לכם הרבה יותר קל. בגלל שהמחסן סגור זה יוצא תנאי לחות גבוהים מאוד, תנאים שיהיה קשה מאוד להתמודד איתם. אם ניקח את התנאים הללו נבין עד כמה הוונטה חשובה כי כל מוצר שיהיה במחסן יכול להינזק בגלל הלחות. בסופו של דבר מעבר ללחות יש גם חלקיקי אבק שיהיו במקום ויכולים ללכלך את המוצרים והוונטה תמנע גם את זה.כיצד הוונטה מסייעת?

הוונטה יכולה לסייע בגלל שהיא יוצרת סירקולציה באוויר. אמנם הפעולה הזו די בסיסית אך במחסן היא עושה שינוי משמעותי ביותר. הוונטה יכולה לסייע מאוד כיוון שהיא מחוברת אל דופן המחסן וכך למעשה היא שואבת אוויר מהצד הפנימי שלו ומוציאה אותו אל הצד החיצוני. באופן כזה כל החלקיקים שנמצאים בתוך המחסן, בין אם מדובר על חלקיקי אבק שבסופו של דבר יכולים לפגוע במוצרים שמאוחסנים בו, ועד חלקיקי המים שיוצרים את תנאי הלחות הגבוהים, יסולקו ביעילות על ידי הוונטה. הוונטה יכולה כמובן גם להיות איכותית מאוד מבחינת הריחות שהיא מונעת במחסן.

כיצד נתאים את הוונטה?

אם אתם רוצים ליהנות ממחסן הרבה יותר נעים שהמוצרים בו נשמרים לאורך זמן רב יותר אתם צריכים בחור את הוונטה המתאימה. יש לא מעט סוגים של ונטות שיכולות להיות מעולות אך לכם לא יתאימו כלל. הוונטה חייבת להיות מותאמת קודם כל מבחינת גודלו של המקום. ברגע שיש ונטה קטנה על מחסן גדול היא לא תצליח לבצע סירקולציה בכל החלקים שלו וכך למעשה הוונטה יכולה להיות יעילה פחות עד כדי לא יעילה בכלל. הוונטה יכולה גם להיות יעילה רק לחלק מהמחסן מה שייצור מצג שווא שהמוצרים שבו בטוחים. כמו כן יש להתאים את הוונטה מבחינת עלויות ההפעלה וכמובן הרעש שלה.

ממי נקנה את הוונטה?

כדי לקנות את הוונטה הכי טובה למחסן יש צורך להיעזר במומחים. את הוונטה תוכלו לרכוש מיד שנייה אך במצב כזה לא תוכלו לדעת עד כמה היא מתאימה. כדי לקנות את הוונטה בצורה נכונה יותר יש צורך לבחור אותה אחרי שצוות מקצועי יבחן את המקום שאתם רוצים לאוורר ויתאים את נפח המקום לנפח הסירקולציה האפשרי של הוונטה. אמנם זה נראה לכם כמו חישוב מסובך אך הוא פשוט מאוד ולרוב אפשר לעשות אותו אפילו בלי להגיע למקום ולבחון אותו. גם מבחינת תשתית האנרגיה של הוונטה לא צפויה בעיה גדולה שכן היא דורשת מעט חשמל ויש למתוח בסך הכל כבל ולהתקין לה מתג.

כמה בממוצע עולה ונטה?

ונטה יכולה לעלות בממוצע בין 200 ועד 600 שקלים כשמדובר על מחסנים ביתיים. אם אתם רוצים לקנות ונטה גדולה יותר למחסן גדול יותר אתם יכולים להיתקל במחירים שיגיעו גם לאלפי שקלים. יש ונטות שיכולות להגיע ל-2000 ואפילו 3000 שקלים בלי בעיה בעיקר כאשר מדובר על יצרנים מוכרים מאוד ועל ונטות יעילות מאוד מבחינה אנרגטית.


 from a-r-shivuk.tumblr feed

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה