יום שלישי, 27 בנובמבר 2018

מה תפקידה של ונטה שקטה?

יכול להיות ששמעתם על ונטה שקטה אך בוודאי היה לכם הרבה יותר קשה לשמוע ונטה שקטה. ונטה שקטה היא אחד מהמוצרים הכי חשובים שתוכלו לקנות לבית אך למעשה היא שימושית מאוד בעסקים ובמפעלים רבים כאשר שם רמת החשיבות שלה הרבה יותר גבוהה. זה הזמן להבין מהי ונטה שקטה, איך היא מצליחה לעבור בלי לעשות רעש ולאן היא מתאימה.

מהי ונטה שקטה?

את עולם הוונטות יכול להיות שאתם מכירים ויכול להיות שלא ובכל מקרה נספר לכם בקצרה. ונטות הן למעשה מתקנים עגולים שמזכירים מאוד מאווררים כאשר יש להם שלבים שמזכירים מאוד מאוורר, ולרוב הן מכוסות ברשת לבטיחות. הוונטה אמורה להחליף בין האוויר בסביבות מסוימות, כאשר לרוב מדובר על חלל של מקום מסוים וחלל חיצוני, או בקיצור יצירת סירקולציה. הוונטה אמורה להוריד את אחוזי הלחות ולמגר ריחות רעים ולכן היא שימושית מאוד בשירותים. ונטה שקטה פועלת בדיוק לאותה מטרה ובאותה הדרך אך היא מייצרת הרבה פחות רעש מה שהופך אותה להרבה יותר ידידותית.

כיצד הוונטה פועלת באופן שקט?

כדי להבין כיצד הוונטה מצליחה להיות שקטה למרות שהיא מבצעת את אותה הסירקולציה בדיוק ממש כמו ונטה רועשת אחרת באותו ההספק, צריך להבין כיצד היא פועלת. הוונטה למעשה פועלת באופן חשמלי כאשר יש לה מנוע יחסית קטן, כאשר הגודל שלו מן הסתם משתנה בהתאם לגודל הוונטה ולתפוקה שלה. המנוע יהיה הרבה פחות רועש בוונטה שקטה וזה אומר שהוא יהיה יותר איכותי, ומכך אפשר להבין את החיסרון הראשון שלו, הוא יהיה יותר יקר. כמו כן המבנה של הוונטה הונדס על בצורה כזו שייצור פחות רעש ולעתים אך מכסים את הוונטה בכיסוי אקוסטי די שהיא תיצור פחות רעש בפעולתה..

האם יש ונטות שקטות וגדולות?

כאשר אנו חושבים על ונטה שקטה אנו מיד מדמיינים ונטה יחסית קטנה, כזו שמתאימה לשירותים או למקלחת ביתיים. עם זאת, יש ונטות שקטות יחסית גדולות כאשר את הוונטה יש לבחור בחישוב של נפח החלל שיש לאוורר. ללא ההתאמה הזו יכול להיות שהוונטה, שקטה או רועשת, כלל לא תשיג את המטרה שלשמה קניתם אותה וכך מהר מאוד תצטרכו לבחור ונטה נוספת ולפרק את הקודמת שכבר הותקנה. לכן חשוב מאוד לזכור כי זה הפרמטר החשוב ביותר בבחירת הוונטה וגם כאשר אתם קונים ונטה גדולה יחסית, תמיד תוודאו שהיא מתאימה להספק תחלופת האוויר שבחלל שעתיד להתאוורר.

להיכן מתאימה ונטה שקטה?

ונטה שקטה יכולה להתאים למגוון רחב של מקומות כאשר בראש ובראש אפשר לציין את המגזר התעשייתי. המגזר התעשייתי זקוק לוונטות רבות כיוון שהן אלו שמאווררות את חלל המפעל ביעילות הרבה ביותר כאשר לעתים אין כלל מיזוג אוויר, אך הן בכל מקרה יכולות לשדרג את מיזוג האוויר על ידי הואצת האוויר החם משטח המפעל. הבעיה בוונטות בתעשייה הוא הגודל שלהן כאשר הן יוצרות רעש ר, אך בחירה של ונטות שקטות תשכיח את החיסרון הזה ותשאיר אתכם עם היתרונות.  

ונטה למגזר הביתי

ונטה שקטה יכולה להתאים גם למגזר הביתי ועיקר השימוש בה הוא בשירותים ובמקלחת. אף אחד לא אוהב להיכנס למקלחת ולגלות שיש אדים בכל מקום ולא נעים אפילו להיות בה לשנייה אחת להורדת הבגדים, ובטח לא להיכנס לשירותים אחרי שמישהו ביקר בה למשך זמן מה, והריחות עושים את שלהם. הבעיה היא שלעתים הוונטה עושה רעש שמורגש בעיקר בלילה, אך אם יש ונטה שקטה זה לא אמור לעניין אתכם ותוכלו להפעיל אותה בכל עת.


 from a-r-shivuk.tumblr feed

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה