יום ראשון, 25 בפברואר 2018

הדרך לשימוש נכון וחסכוני במפוח

המפוח הוא אחד הכלים הכי חסכוניים שיש ולמעשה הוא יכול לאוורר גם חדרים גדולים מאוד. לא הרבה אנשים מכירים את כל השימושים בו ועוד פחות אנשים מבינים עד כמה הוא יכול להיות הרבה חסכוני, ולכן חשוב להכיר את השימוש הנכון בו.

כיצד פועלים המפוחים?

המפוחים הם מהמתקנים הכי חשובים שיש ולא רק בתעשייה אלא גם במגזר הפרטי והעסקי. כל אחד צריך להשתמש במפוח ולמרות שאין לרובנו בבתים מפוחים או וונטות למיניהם, אם היו הם היו יכולים להיות יעילים מאוד. המפוח יונק אוויר ומוציא אותו דרך פתח אחר כך שבדרך כלל הוא מצליח ליצור אוורור בין חלל אחד לחלל אחר בסביבה חיצונית ופנימית כלשהי, כמו למשל בין האוויר החיצון לבין המקלחת או השירותים שלנו, או בין מפעל, מטבח תעשייתי וכולה. המפוח פועל באופן כמעט קבוע ולן חשוב להבין איך להשתמש בו בצורה חסכונית.


image

הדרך לשימוש נכון וחסכוני במפוח

·         שימוש נכון וחסכוני במפוח חייב להתחיל ממפוחים מתאימים. קודם כל חשוב לבחור את המפוח המתאים לסוג העבודה ולהיקף העבודה. אם תבחרו מפוח גדול וחזק לשימוש ביתי בחדר קטן יחסית, יכול להיות שהמפוח בכל מקרה יהיה הרבה יותר בזבזני ממה שבאמת היה מספק לאותו חדר. מצד שני, מפוח שלא מתאים לגודל יכול לפעול בצורה מאומצת למדי בלי תוצאות מרשימות.
·         עוד דבר שחשוב לזכור בבחירת המפוח הוא כמובן החסכוניות שלו מבחינת המערכת והוצאות האנרגיה, גם תחום המפוחים כיום מפותח מאוד וכמו כולם המיזוג או עולם הרכב, גם מפוחים חסכוניים כבר קיימים בשוק ויכולים לחסוך אחוזים ניכרים לטווח הארוך.

התקנה נכונה חשובה להמשך

כדי להפעיל את המפוחים בצורה חסכונית חשוב להבין כיצד הם פועלים בצורה מיטבית. אם יש לכם מפוח במקלחת כדי לאוורר אותה, חשוב שתדעו מהם המצבים שלו וכיצד הוא פועל היטב. למשל, מפוחים יפעלו טוב יותר כשהחלון במקלחת סגור ואם אתם פותחים אותו, הוא לא יצליח לינוק אוויר באותה צורה. בנוסף, חשוב לזכור שההתקנה של המפוח צריכה להיות נכונה כי אם לא, יכול להיות שהוא לא יהיה חסכוני בגלל המיקום שלו או של צינורותיו.


 from a-r-shivuk.tumblr feed


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה